Kurucumuzun Mesajı

2013 yılında Göksu Solar’ı kurarken müşterilerimize mevcut elektrik faturalarından daha ucuz bir seçenek sunmak amacıyla yola çıktık. Dolayısıyla da ilk hedefimiz müşterilerimize yat, bağ evi, çiftlik gibi elektriğin olmadığı yerlerde ve konut, ticari bina, fabrika gibi şebeke enerjisinin bulunduğu alanlarda daha ekonomik yollarla, dünyanın en temiz enerji kaynağı güneşten elektrik enerjisi sağlamaktı. Başlangıçta yine bizim en büyük değerimiz insan yaşamı ve insan sermayesiydi. Temiz enerjiye, faydalarına ve karlılığına inandık.

Göksu Solar’ı ilk kurduğumuzda kendimize ait enerji üretim santralleri yatırımları gerçekleştiriyorduk. Sonrasında ekipmana ve ekipman üretimine yönelik yatırımlarımız oldu. Bugün güneş enerjisi santrallerinin en temel ekipmanı olan güneş panelini Göksu Solar kendisi üretiyor. Şu anda kendimize ait ve sattığımız tesislerle birlikte 29 MW kurulu güce ulaştık.

Dijitalleşme çağında biz de müşterimize dijital bir yenilik sunduk. Kendi mühendislik ve yazılım ekibimizle, müşterimizin çatı alanını harita üzerinden seçerek ve elektrik faturası tutarını girerek çatısında ne kadar elektrik üretebileceğini, 35 yıllık kazancının ne olacağının fizibilitesini yapan bir yazılım geliştirdik. Bu yazılım gerek sektörde gerekse de günlük yaşamda önemli yenilikler getirecek.

Bütün bunları yaparken doğa, insan sağlığı ve kültürel miras gibi değerlerimizden asla ödün vermedik. Enerji üretim tesisleri kurarken her zaman doğaya ve insan sağlığına asla zarar vermeyen bir teknolojik anlayışıyla hareket ettik. Göksu Holding’in, turizm, yapı market perakendeciliği, inşaat, enerji üretim santralleri gibi sektörlerde faaliyet gösteren diğer firmalarıyla da bu değerleri korumaya özen gösteriyoruz.

Her zaman söylediğimiz gibi bizim en büyük değerimiz insan yaşamı olduğu için en güçlü yönümüz ilk olarak müşterilerimizin bize duyduğu güven sonrasında ise çalışanlarımızın mutluluğudur. Daima da öyle kalacaktır…

Mehmet GÖKSU - Göksu Solar Kurucusu
Göksu Solar