loader

Elektrik ihtiyacının olduğu ancak şebekenin erişmediği ve erişiminin çok zor olduğu bölgelerde sağlıklı bir çözüm olarak off-grid sistemlerin kullanılması gerekmektedir. Şebekeden bağımsız olan bu sistemlerde farklı yük grupları için farklı sayıda ve büyüklükte ekipman kullanılması gerekir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Göksu Solar Yenilenebilir Enerji Sistemleri çatılar için örnek uygulamalar tasarlamaktadır. Çatı Tipi Şebeke Bağlantılı Güneş Enerjisi Sistemleri 1.5 kW ’tan 5 kW’a kadar sistemler mühendislerimiz tarafından tasarlanır ve projelendirilir.

Göksu Solar Yenilenebilir Enerji Sistemleri arazi tipi zemine monte güneş enerji santralleri tasarlamaktadır. Güneş enerji santrallerinin içeriğinde güneş panelleri, inverterler, DC/AC elektrik dağıtım panoları ve uzaktan izleme sistemleri mevcuttur.

Ayrıntılı bilgi ilgi için tıklayın.

Güneş enerjisinin ekonomik ve işlevsel olarak kullanıldığı alanlardan bir diğeri de tarımsal sulama sistemleridir. Elektrik şebekesinin ulaşmadığı sulama alanlarında ve tarlalarda kullanılabilen bir sistemdir. Bu sistemle çiftçiler sulamak istedikleri bölgede dalgıç pompa veya yüzey pompası kullanarak rahatlıkla su ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Yangın, can ve mal kaybına neden olan büyük bir felakettir. Yangının yayılma hızı düşünüldüğünde, ilk müdahalenin mümkün olduğunca kısa sürede yapılması elzemdir. Firmamız, yangın algılama ve ihbar sistemlerinin tesisatını yaparak ve gerekli yangın alarm sistemi bileşenlerinin tedarikini sağlayarak değerli müşterilerine hizmet vermektedir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Zayıf akım devresi kontrol ve haberleşme sağlayan devre elemanlarından oluşurlar. Manüel veya otomatik kontrol ile elektrik enerjisi kullanılarak bir iş yapılacaksa bu işin kontrol mekanizması zayıf akım devreleri veya diğer bir söyleyişle zayıf akım sistemleriyle yapılır. Yani zayıf akım devreleri bilgi taşıyan elemanlardan (zayıf akım kabloları, switchler,  modemler, sensörler , programlama kartları…) oluşan devrelerdir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Kompanzasyon, akım ile gerilim arasındaki faz farkının en ideal olabilecek açıya getirilerek, sistemi olumsuz etkileyen reaktif güçlerin sıfıra yaklaştırılması olayıdır. Yani güç faktörü cosϕ düzeltilir. Böylece enerji iletim hatlarının ve şebekenin gereksiz yere yüklenmesine sebep olan ve kayıpları artıran reaktif güç, olabildiğince minimum seviyede tutulur.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Paratoner (yıldırımsavar), gökyüzündeki elektrik yüklerini toprağa aktaran araçtır. Yıldırımdan korunmak için binaların ve yapıların gökyüzüne yakın olan kısımlarına paratoner konulur.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Güneş panelleri ortam koşullarının elverişli ve panel yüzeyinin temiz olması durumunda en iyi ve en verimli enerjiyi üretebilirler. Bu verimlilik oranı zamanla panellerin üzerinde biriken toz, polen, kuş dışkıları ve diğer kirletici ve aşındırıcı faktörlerle azalmaktadır. İdeal güneş panelleri maksimum verimlilik için düzenli aralıklarla Ultra İyonize Saf Su ile yıkanarak temizlenmeli ve bakımı yapılmalıdır. Fotovoltaik sistemlerde amaç verimliliği maksimum tutup, bakımın ve maliyetin en aza indirilmesidir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Göksu Solar olarak kurulumu hem on-grid (şebeke bağlantılı) hem de off –grid (şebeke bağlantısız) olarak araziye, çatıya veya araçlara uygulamaktayız. Bu kurulumu yaparken de her aşamasında alanında yetkin mühendis ve teknikerlerimizin gözetiminde gerçekleştirmekteyiz.

Gerekli aşamalar kaydedildikten sonra montajı da gerçekleştirdiğimizde güneş enerji santralini devreye almak için test aşamalarına geçebiliriz. Test aşamasını montaj ekibi tamamladıktan sonra artık sistem müşterinin kullanabilmesi için uygun hale gelmiştir demektir. Bu aşamadan sonra sistem müşteriye teslim edilir.

Güneş enerji santrallerinde ürün temininde önceliğimiz genellikle yerli ürün kullanmaya yöneliktir. Göksu Solar olarak ülkemize katma değer sağlayacak her türlü ürünü destekliyoruz. Bunun dışından ürünlerimizi kaliteyi göz önünde tutarak ithal olarak da temin ediyoruz. Ürün temininde bizim için en önemli nokta müşterinin talebidir. Göksu Solar olarak müşterinin isteği bizim için önceliktir. Ürün temin ederken de siz değerli müşterilerimizin isteği doğrultusunda en iyi ve en uygun çözümlü ürünleri tercih ediyoruz.

Göksu Solar olarak güneş enerji santrallerini müşterinin isteklerine göre alanında uzman mühendislerimiz tarafından gerekli proje hazırlanır ve sahada da hazırlanan bu proje teknik ekip tarafından uygulanır. Proje çizimi yapılırken müşteri için optimum çözüm sağlanır ve teklifler halinde müşteriye sunulur.